osuszanie-budynkow

odgrzybianie pomieszczeń

Odgrzybianie pomieszczeń i usuwanie stęchlizny

Lato to czas remontów oraz przebudów. W tym czasie odkrywamy nieznane pomieszczenia, także na terenie naszych własnych posesji. Myszkujemy dawno nie sprawdzane kąty w nadziei, że natkniemy się w nich na coś ciekawego.

aparat014.jpg

Wiele z nich wymaga z pewnością gruntownego odmalowania, a przede wszystkim dezynfekcji. Jeśli w poprzednich latach nie zabezpieczyliśmy niektórych ścian naszego domu przed grzybem- być może teraz będzie to konieczne. Z wilgocią nie ma żartów, odgrzybianie pomieszczeń to długotrwały proces mający na celu wyeliminowanie obecności grzybów do zerowego stanu.

Na odgrzybianie pomieszczeń piwnicznych, parterowych oraz wielokondygnacyjnych najlepsze są sprawdzone środki chemiczne. Posiadają one wysoce toksyczny i nieprzyjemny zapach, ale za to nie można odmówić im skuteczności. Środki chemiczne na odgrzybianie pomieszczeń nie wymagają zbyt wielkich nakładów finansowych. Można je zakupić w co drugim sklepie z artykułami chemicznymi.

Są dostępne od ręki. Przy ich stosowaniu trzeba uważać, bo kontakt ze skóra może sprawić masę kłopotów. Są to ciecze łatwopalne, dlatego też trzeba trzymać je z daleka od ognia i gazu. Polecamy ich stosowanie przy dobrej pogodzie, bo wtedy zapach najszybciej się ulatnia.